OKULUMUZ

Kurucumuzun Mesajı

Çocuğunuzu gönül rahatlığıyla emanet edebileceğiniz bir anaokulu arıyorsunuz, biliyorum. 

İstiyorsunuz ki herhangi bir kreş, okul öncesi eğitim kurumu ya da yuva olmasın her gün gittiği yer. Başında onu her daim dinleyecek ve anlayacak öğretmenleri olsun. Ona bire bir ilgi göstersin; anlayışla, şefkat ve sabırla yaklaşsın.  Kişiliğinin temel taşlarının yerli yerine oturacağı bu erken yaşlarda gelişimini desteklesin. Etrafında kendi boyunda çocuklar olsun, onlarla birlikte oyunlar oynayarak öğrensin.

Evdeyken edinemeyeceği becerileri uluslararası programların yardımıyla kolayca edinsin. Güvenli ve hijyenik bir ortamda sosyal hayatı deneyimlesin, eğlenceli ve eğitici oyuncaklarla oynasın, onları paylaşmayı öğrensin. Bahçeye çıksın, toprakla oynasın, ağaca dokunsun. Besleyici, temiz ve mevsime uygun yiyeceklerle beslensin. Eve benzeyen bir atmosferde belki hayat boyu sürecek arkadaşlıkların temelini atsın. İkinci bir anadil olarak İngilizce ile tanışsın ve dil yeteneklerini geliştirsin. Kendisini düzgün ve net bir biçimde ifade edebilmeye başlasın. Sağlıklı bir birey olma yolunda adımlar atarken bir yandan da sanatın farklı dalları hakkında fikir ve beceri sahibi olsun.

Kısacası istiyorsunuz ki anaokulu, çocuğunuzun yaşama iyi bir başlangıç yapması için gereken donanımı ona sunsun. Haklısınız, okul öncesi eğitim kurumlarının standartları yüksek olmalı. Çünkü çocuklarımız hayatta bir kez çocuk oluyor, bu da bize çok hayati bir fırsat penceresi sunuyor. Zaten Doğuş Anaokulu çocukların almaya en açık olduğu bu yıllarda onları gereken davranış, bilgi ve alışkanlıklarla beslemek idealiyle 2001 yılında kuruldu. Bundan yaklaşık 23 sene önce çocuklarımı anaokula yollama aşamasındayken tam da bu saydığım özellikleri yerine getirecek bir kurum bulamadığım için Doğuş Anaokulu’nun temellerini değerli eşim Özlem hanımla beraber attık.

Bu nedenle Doğuş Anaokulunda çocuklarımızı, her çocuğun özenle temel ihtiyaçlarının karşılanabileceği, özel ilgi görebileceği kalabalık olmayan gruplarda eğitiyoruz. Öğretmen kadrolarımızı uzman, kendini işine adayan ve hümanist adaylar arasından özenle seçiyoruz. Burada bir sınıf sistemi yerine iyi donanımlı, farklı uyaranlarla dolu, farklı mekânlar kullanıyoruz. Evrensel değerler eğitimi ve aile katılımı ile zenginleştiriyoruz.

Bütün bunları, siz onu içiniz rahat olarak bize teslim edin ve onu almaya geldiğinizde gülümseyen bir çocukla karşılaşın diye yapıyoruz.

Yusuf Ziya ÖZKURT

Kuruluş

Özel Çukurova Doğuş Anaokulu 2001 yılında Özlem Özkurt ve Yusuf Ziya Özkurt ortaklığında faaliyete geçmiştir. Özel Çukurova Doğuş Anaokulu 400m2 doğal çimli oyun bahçesi toplamda 800 m2 kapalı 2 oyun alanlı,Özel etkinlik salonları,Atölyeleri ve havadar geniş derslikleri bulunan modern Yeni binasına 2015 yılnda taşındı.

Hedefimiz

Her çocuk dünyaya öğrenmeye ve gelişmeye açık bir zihinle geliyor. 

Onların her biri, doğası gereği meraklı, öğrenmeye hevesli ve yaratıcı. Oyun yoluyla hayatı tanımaya, etraflarında gördüklerini anlamaya çalışıyorlar.

Doğuş Anaokulu olarak bu merakı ve öğrenme hevesini destekliyoruz. Mekân tasarımımızdan programlarımıza, eğitimci kadromuzdan temel değerlerimize, her açıdan onların gelişimine destek sağlamak idealiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Böylece öğrenme ve gelişim süreçlerini hızlandırıyor, potansiyellerini açığa çıkartmalarını sağlıyoruz.

Doğuş anaokulunda hedefimiz, öncelikle sevginin ve güven duygusunun artırılmasını sağlayarak çocuklara bu ilk okul yaşantılarında okul sevgisini yaşatmak… Diğer bir deyişle çocukların severek okula gitmesini sağlamak. Öğrenmeyi hayatlarının önemli bir değeri kılmak. Onların mutlu ve özgüvenli birer birey olarak yetişmelerine katkı sunmak. Ve onları yaşlarına uygun olarak hem Türkçe hem de İngilizce akademik beceri ve bilgilerle donatmak… Sözün özü hedefimiz, kendine güvenen ve ayaklarının üstünde durabilen, sevgi dolu bir yetişkinin temellerini atmak…