SIK SORULAN SORULAR

Okulunuzdaki yaş gurupları ve izlediğiniz program hakkında bilgi verirmisiniz?

Anaokulumuzda 3 – 6 yaş gurubu çocuklarımızı bulundukları kendi yaşıtlarıyla beraber sınıflar oluşturuyoruz.Bu yaş diliminde esnek bir program izliyoruz. Okula başlama tarihi, geliş gidiş saatleri ve birçok konularda belirli sınırları korumak koşuluyla daha az kuralcıyız. Çocuklarımızla ilgili ilk hedeflerimiz okula rahat bir adaptasyonun sağlanması, çevreyle kuracağı yeterli ve sağlıklı ilişkilerin desteklenmesi, öz güvenin ve öz bakım becerilerinin geliştirilmesidir. Anasınıfları daha yapılanmış bir eğitim düzenine geçişte ilk basamağı oluşturur. Bu basamak yarı yapılandırılmış programları ile ilkokula hazırlık sınıflarına temel oluşturacak sosyal ve eğitimle ilgili becerilerin kazanılmasını içerir.Özellikle bu gruptaki öğrencilerimiz için akademik yıl bir bütünlük taşır. Bu grupta daha fazla yarar sağlayabilmek için kurallara uyum daha önem kazanır. Bu öğrencilerin okula tam gün verilmeleri uygundur. İngilizce, Müzik, Resim, Satranç, Drama, Modern Dans, Bale, Jimnastik çalışmaları konusunda uzman branş öğretmenleri tarafından verilmektedir.

Okulunuzda rehberlik servisi varmı? Yapılan çalışmalar nelerdir?

Okulumuzda rehberlik çalışmaları, izleme, yönlendirme ve iyileştirme olarak uygulanmaktadır. Çalışmalar dört bölümde özetlenebilir: Çocuğu tanımak ve kişilikleri konusundaki izlenimleri veli ile paylaşmak (İzleme-Yönlendirme) 
Olası problemlerin farkına varıp oluşmadan önlemek (Koruma-Önleme-Yönlendirme) 
Oluşmuş bir problemle baş etme yollarını bulma (İyileştirme-Yönlendirme) 
Çocuğun gelişimini olumlu olumsuz etkileyecek aile tutumları konusunda veliyi aydınlatmak. 
Velilerimizle düzenli olarak ve birebir yapılan toplantılarda, çocukların gelişimleri hakkında yapılan gözlemlerin ve çalışmaların bildirimleri verilmektedir. 
Velilerimize rehberlik öğretmenimiz tarafından destek verilerek, gerekli durumlarda yönlendirmeler yapılmaktadır. 
Bu görüşmelerde paylaşılan çocuk gözlem formları, çocukların güçlü ve zayıf yönlerini gösterdiği gibi bazı beceri ve yeteneklerinin ortaya çıkarılmasını sağlar. 

Akademik Takvim hakkında bilgi verirmisiniz?

Eğitim ve Öğretim yılı Eylül ayında başlayıp Haziran ayının son gününe kadar devam eder. Temmuz ve Ağustos ayları açık hava etkinliklerinin daha ağırlık kazandığı yaz okulu dönemidir. Bu dönemde okulumuz yine açık kalacak ve öğrenci kabul edilecektir.Okulumuz Cumartesi,Pazar günleri ve resmi tatillerde kapalıdır.

Okulunuzun tam gün ve yarım gün proğramları nasıldır?

Okulumuzda izlemiş olduğumuz eğitim programımızın devamlılığı ve  branş etkinliklerine sağlıklı bir şekilde katılımın gerçekleşmesi için sadece tam gün hizmet verilmektedir. Yarım gün hizmetimiz bulunmamaktadır.

Aileler olarak okul yaşantısına nasıl dahil olabiliyoruz?

Anne-babaların eğitime katılımı, okul ve ev arasındaki devamlılığı sağlamaktadır.Anne-babalar etkinliklere katılımları sayesinde çocukları ile nasıl etkili iletişim kuracaklarını, okulda öğrendiklerini nasıl destekleyeceklerini görür, belirlenen hedeflere daha çabuk ulaşılmasına katkıda bulunurlar. Velilerimizin meslek tanıtımı çalışmaları vb. faaliyetlerde okul yaşantısı içinde yer almaları bizleri çok mutlu etmektedir. Okul-Aile işbirliğinin sağlıklı kurulabilmesi için de yazılı iletişim kaynaklarının (günlük bilgilendirme raporu, bülten, bilgi mesajları gibi) dikkatli okunmasını önemle rica ediyoruz. 

Biz veliler okulunuzu istediğimiz zaman arayabiliyor yada ziyaret edebiliyormuyuz?

Velilerimiz her zaman okulu arayabilir, ziyaret edebilir, okul idaresi ve rehberlik servisi ile randevulu görüşebilirler. 

Bizlere her ay yayınlayacağınız eğitim bültenlerinin içeriği hakkında bilgi verirmisiniz?

Aylık bültenlerde bir ay içinde yer alan temalar, kavramlar, projeler, aile katılımı, sosyal aktivitelerin içerikleri, fen ve doğa çalışmaları, geziler, çeşitli şarkılar, parmak oyunları, tekerlemeler, bilmecelerden örnekler, velilerimizl paylaşmak istediğimiz duyurularımız, aylık yemek listemiz ve rehberlik yazılarımız bulunmaktadır.

Okulunuz hangi saatler arası hizmet vermektedir?

Okulumuzun çalışma saatleri 07:00 - 18:00 arasındadır.

Çocuklarımızın güvende olabilmesi için gerekli önlemleri aldınızmı?

Oyun bahçemiz ve binamızda her noktayı çocuklarımızın güvenliği için tasarladık. Servislerimiz ve velilerimiz çocuklarımızı anayol trafiğinden uzak, düzenli, tehlikesiz arabalara indirip bindiriyorlar. Okulumuzun bahçesine giriş otomatik kapı kilit sistemi ile bina içinden kontrol edilmektedir. Yüksek güvenlik çitlerimiz bize okulda huzur veriyor.Çocuklarımızı sadece velilerine veya bize önceden bildirilen kişilere teslim ediyoruz. Oyun parkının zeminini tamamında doğal çim kullanıldı. Oyun odalarımızda tüm oyuncaklarımız, mobilyalarımız, zemin kaplamaları, kısacası her şeyi miniklerimizin güvenle oynayabilmeleri için düzenledik.

Okulunuzun sağlık hizmeti hakkında bilgi verirmisiniz?

Velilerimize eğitim yılı başlangıcında çeşitli seçeneklerin bulunduğu bir SAĞLIK HİZMETİ formu sunulur, çocuklarımızın sağlık sorunları olduğunda yapılan tercihler doğrultusunda hareket edilir. Çocukların biraz ateşli veya keyifsiz olduklarında evde kalıp dinlenmeleri yaşantıları açısından hem de arkadaşlarına bulaştırmamaları açısında önemlidir. Hastalıkların NEKAHAT döneminin önemi büyüktür. Hasta çocuklar diğer çocukların sağlığını tehdit ettiğinde okula alınmazlar. İlaç kullanması gereken çocuklarımızın ilaçlarının üzerine isimleri, kullanma saati ve miktarı yazılır. Öğretmenlerimiz tarfından “İlaç İzleme Formu” na işlenerek izlenir. 

Çocuklarımızın sağlıklı bir ortamda büyümesi için temizliğe özen gösteriyormusunuz?

Okulumuzun temizliğine çok önem verilir. Binalarımızın yerleri hijyen için en uygun olan doğal malzemelerle kaplıdır.Tüm ziyaretçilerimiz okula girerken galoş kullanmaktadır. Sınıf oyuncakları ve kullanılan bütün malzemeler sık sık temizlenir. Bütün çocuklarımız okul ayakkabıları ile sınıf etkinliklerine katılırlar. Tuvaletlerimizde sıvı sabun, kurulanma amacıyla da kağıt havlu kullanılır. Tuvaletlerimizin, binamızın ve bahçemizin temizliği ve bakımları kat personelleri tarafından temizlik imza çizelgesi doğrultusunda düzenli yapılmaktadır.

Çocuklarımızı sadece hava güzel olduğu zamanlardamı bahçeye çıkarıyorsunuz?

Temiz havanın çocuk sağlığına olumlu etkilerini göz önünde bulundurarak; yağışlı havalar dışında her mevsimde bahçemizi kullanıyoruz. Bu zaman dilimini sağlıklı geçirmeleri için de gerekli tedbirleri almaya, özen gösteriyoruz. 

Okulunuzdaki yemek hizmeti hakkında bizi bilgilendirirmisiniz?

Çocuklarımıza her gün sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısından oluşan 3 öğün yemek servisi yapıyoruz. Menüyü dengeli beslenmeyi gözeterek titizlikle hazırlıyoruz. Yemek listemizi her ayın ilk günü aylık liste olarak web sitemizde yayınlayarak paylaşıyoruz.(amacımız okulda yapılan yemeğin aynısını çocuğunuz akşam evde yemesin) Meyve sularımızı doğal meyvelerden günlük olarak kendimiz yapıyoruz. Malzemelerimizi güven duyduğumuz markalardan seçiyor, alışverişimizi haftalık ve günlük yapıyoruz. Kendi mutfağımızda günlük pişiriyoruz; tıpkı annemizin yemekleri gibi! 

Çocuğumun tuvalet eğitimini tamamlayamadım okulunuza kabul edermisiniz?

Okulumuza henüz tuvalet eğitimi kazanmamış çocukları kabul ediyoruz. Gün içinde, temizlikleriyle ilgili alanda eğitim almış ve deneyimli personelimiz ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Okul-aile işbirliği ile tuvalet eğitimi kazandırılması desteklenmektedir.

Torunumu istediğim zaman okuldan alabilirmiyim?

Çocuklarımız anne-baba dışında tanıyor olunsa da aile yakınlarına teslim etmiyoruz. Aile yakınlarından birisinin çocuğu alması istendiği durumlarda, günlük sözlü talimatın veli tarafından okula iletilmesi gerekmektedir.

Çocuğu her gün okuldan alacak kişiler için, veliden eğitim yılı başında imzalı kağıt alıyoruz. 

Okul servis aracınız varmı?

Okul servisimiz Okulumuzun kadrolu servis şöförü tarafından kurumun kendine ait okul servis aracı standartlarına uygun aracıyla yapılmaktadır ve tarafımızdan güvenliği, temizliği ve işletilmesi kontrol edilmektedir. Serviste çocuklarımıza yardım etmek için bir servis sorumlusu bulunmaktadır. Her an rahat ulaşabilmeniz için servis sorumlumuzun cep telefonu sürekli açıktır. Çocuklarımız, eğlenceli ve güvenli bir şekilde yolculuk etmektedirler. 

Okula yeni başlayan çocukların uyum dönemi nasıl oluyor?

Özellikle küçük yaş grubu öğrenciler velileriyle okula gelmektedirler. Ve veliler öğretmen ile sık sık iletişim kurma ihtiyacı içindedirler. Eğitimin ilk yıllarında veliyi bilinçlendirmek ve her an yanlarında olduğumuz hissettirmek amacıyla bu konuda esnek davranılmasının, ayrıca okulun açıldığı dönemlerde ve çocuklarımızın uyum sürecinde veliden destek almanın gerekliliğine inanıyoruz.

Okul Ücretleriniz hakkında bilgi verirmisiniz?

Okulumuzun ücretleri hakkında bilgi almak istiyen veli adaylarının ön görüşme formumuzu doldurup tarafımıza göndermeleri dahilinde bilgilendirlme yapılacaktır. Ücret artışları Eylül ayında makul ölçüler içinde artırılacaktır. Servis isteyen velilerimiz ayrıca servis ücreti ödeyecektir.eorik bilgilenme yerine yaşamın pratiği içinde öğrenme olanağı sağlaması açısından önemli olduğunu düşünüyoruz.