Evde Çocuğuma Yeterli Olamıyorum

Anaokulu çocuklar için ne kadar önemli biliyor musunuz? Anaokulu sadece çalışan anne ve babalar için, çocukların vakit geçirmeye gittikleri..

Scamper Yöntemi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Scamper yöntemi Okulöncesi eğitimin amaçlarından biri çocukların yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmektir. Farklı düşünme,..

Okulumuza Yeni Başlayan Çocuklarımız İçin Psikoloğumuzun Önerileri

Değeli Velilerimiz; Yeni eğitim ve öğretim yılına başlamanın heyecanını çocuklarımız kadar sizler de yaşamaktasınız. Mutluluk ve..

Anaokulunun İlk Günleri

Anaokuluna yeni başlayan bir çocuğun, ilk kez aile çevresinden uzunca bir süre ayrılmış olması ve ilk kez yabancı bir ortamla..

Bulunduğu Ortamda Mutlu Olan Çocuklar Her Zaman Başarır

Doğuş Hazırlık eğitimini bizde tamamlamış çocuklarımızda genel kültür, akademik başarı ve sosyal başarı olarak maksimum seviyeye..

Doğuş Anaokulunda Balenin Önemi

Klasik balenin temelinde, kişinin hem zihninin hem de vücut yapısının disipline edilmesi vardır. Bu bakımdan bale, çocukların fiziksel,..

Doğuş Anaokulunda Müziğin Önemi

Müzik, kendini ifade etme becerisini, yaratıcılık zevkin ve estetik duygusunu geliştirir;ses ve dil gelişimi ile bilimsel gelişim ve..

Anaokuluna Başlama Süreci

Çocukların ilk kez anaokuluna başlamaları ve uyum süreci, gerek çocuk için gerekse aileleri için oldukça önemli bir sorundur. Anneler..

Anneciğim ve Babacığım

Her sabah gelirken o kocaman bahçesine bakmaya doyamadığım okuluma geldiğimde yaptığım ilk şey ne biliyor..

Çocuk ve Resim

Çocuklar büyüyüp, olgunlaştıkça resimleri daha ayrıntılı, oranlı ve gerçekçi olur. Her yaş dönemi resimlerinin belirgin özellikleri..

Satrancın Akademik Faydaları

Satranç aşağıdaki yetenekleri kazandırıp geliştirdiği için çocukların zekalarını geliştirmektedir; Odaklanma (dikkat..